Skip to main content.

Hos Univar vil vi altid gerne hjælpe dig. Kontakt os, hvis du har spørgsmål til vores produkter eller tjenester, eller hvis du har brug for vores støtte i anden sammenhæng.

Univar Denmark

Univar A/S
Islands Brygge 43
DK-2300 København S
Denmark

Customer service Denmark
Phone: +45 35 37 12 44
Fax: +45 35 37 52 04
E-mail: univar.dk@univar.com

Allan Toft-Kristensen

Key Account Manager Industri +45 2220 5122 allan-toft.kristensen@univar.com

Christoffer Hansen

Front Line Technical Support +45 2220 5145 christoffer.hansen@univar.com

Jan Dalgaard Pedersen

Sales Manager Lubricants +45 2220 5140 jan.dalgaard-pedersen@univar.com

Kenth Pedersen

Key Account Manager Transport +45 2220 5123 kenth.pedersen@univar.com

Kim Larsen

Account Manager +45 2220 5257 kim.larsen@univar.com

Lars Gladov

Key Account Manager Automotive +45 2021 4242 lars.gladov@univar.com

Morten Hersoug

Business Development Manager Automotive Nordics +45 5182 4433 morten.hersoug@univar.com

Thomas Kristensen

Key Account Manager Aviation Lubricants +45 22 20 51 84 thomas.kristensen@univar.com

Ulrik Hooge

Key Account Manager Marine +45 2220 5182 ulrik.hooge@univar.com

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Fire gange om året sender vi vores e-nyhedsbrev med spændende nyheder om produkter og historier fra vores kunder i smøremiddelindustrien.
  • Dette felt er til validering og bør ikke ændres.